Останніми роками все більш ясною 100є енергетична криза, особливо в частині вуглеводневого палива. Традиційні палива отримують з нафти, газу і вугілля. Вважається, що цих природних ресурсів вистачить не більше ніж на 100 років, при цьому вартість їх видобутку постійно росте.
Все вище перелічене примушує шукати альтернативні види екологічно незапятнанного палива з поновлюваних джерел енергії. Тому обертає на для себя такий вид пального, як паливо з біомас.
Сировиною для отримання цього палива є рослинні відходи, які в достатку є в Україні: лушпиння гречки, соняшнику, проса, костриці льону, трава, тирса м’яких і твердих порід деревини, а також інші біо відходи.
Як приклад розглянемо відходи переробки гречки, зокрема, лушпиння гречки, неувязка з утилізацією якої на дрібних і середніх підприємствах є дуже актуальною. На крупних підприємствах частину лушпиння спалюють в спеціальних казанах, придбання яких є дорогим проектом. При виробництві гречки утворюється 18-20% лушпиння, що для величавого КХП, за вирахуванням спалюваної в парових казанах, складає 2-3 тис. т/рік.
Лушпиння, що вивозиться на звалище, в літній час має здібність до спалаху, в осінньо-зимовий період тліє, створюючи неприємні запахи, очень погіршуючи екологічну обстановку.
Таким чином, програма вирішує одночасно дві соціальні проблеми — екологія і паливо, а також носить високо ефективну комерційну спрямованість.
Чому брикетування екструзії відходів?
З існуючих технологій отримання палива з біомаси ущільненням поширені: пеллетурування (гранулювання), брикетування на пресах і брикетування екструзія (з використанням шнеків).
У основі технології виробництва паливних біобрикетів лежить процес пресування шнеком відходів (лушпиння гречки, соняшнику і т. п.) і дрібно подрібнених відходів деревини (тирса) під високим тиском при нагріванні від 250 до 350 °С. Отримувані біобрикети не включають ніяких речовин, що пов’язують, окрім 1-го натурального — лігніну, що міститься в клітках рослинних відходів. Температура, присутня при пресуванні, сприяє оплавленню поверхні брикетів, яка завдяки цьому 100є міцнішою, що важливо для транспортування брикета.
Виготовляються паливні біобрикети по ТУ У 30842484.007-2006 у вигляді чотиригранного бруса перетином 50 — 50 мм з отвором в центрі для відведення диму, що утворюється в процесі брикетування, а також для стійкого горіння.